RSS

Blog

PROKLETÍ SPOKOJENOSTI

07.06.2020 19:00

PROKLETÍ SPOKOJENOSTI

Žijeme v době, kdy osobní spokojenost již dávno není vnímána jako životní štěstí nebo výsledný stav zasloužený tvrdou prací, tak jako to měli naši předci.

V současnosti si osobní spokojenost nárokuje naprosto každý.

Spokojenost je vyžadována a někdy doslova vymáhána.

Děti vymáhají svou spokojenost na rodičích (a dnes to mohou být klidně i 40ti leté děti!), zaměstnanci na zaměstnavateli, občané na své vládě, manželé a partneři na sobě vzájemně, žáci na učitelích atd.

Všichni si nárokují svou osobní spokojenost, která je navíc často spojená s touhou po blahobytu a bezstarostnosti.

Kniha ČESKÝ ZÁZRAK / CZECH PHENOMEN

Kniha ČESKÝ ZÁZRAK je souborem desítek českých osobností, týmů i organizací, které ve svém oboru uspěly a je inspirující znát jejich příběh.
 
Ve všech oborech lidské činnosti se říká a i platí, že “hlava rozhoduje”.
Tak i v knize ČESKÝ ZÁZRAK jsou popsány jednotlivé rysy české povahy a chování, které ve světě budí respekt, byly už mnohokrát součástí českých úspěchů a je tak možné je vnímat jako součást toho co nazýváme ČESKÝ ZÁZRAK / CZECH PHENOMEN

INNER RACE

01.05.2020 22:28

INNER RACE

INNER RACE

Je v podstatě nemožné být úspěšný v externím světě, v práci, ve sportu nebo osobním životě, pokud člověk neumí vyhrát svůj vlastní vnitřní závod a nezvládne tak svůj vnitřní svět.

Náš vnitřní závod - INNER RACE - je souboj našich vlastních ambicí, obav, nejistot a představ.

INNER RACE se v nás odehrává každý den, dokonce i když spíme. Je naším úkolem se na tento závod každý den připravovat i umět z toho tempa umět regenerovat.

To vše proto,  aby jsme byli co nejdéle platní hráči našeho vnitřního závodu a nestali se pouhými frustrovanými, unavenými nebo zklamanými diváky.

Vnitřní klid a úspěch ve vnějším světě je výsledkem toho, jak zvládáme náš vlastní INNER RACE.

MindUP

28.03.2020 21:23

V oblasti práce s psychikou a emocemi pracuji od roku 1999. Vlastním celoživotním studiem, získáváním zkušeností ve světe a klientskou praxí se snažím najít pro svou práci techniky efektivní a zároveň příjemné.

MindUP je technika posílení sebevědomí, energie a potřebných charakteristik člověka nebo celých týmu pro jejich další výkon i osobní spokojenost.

MindUP propojuje historií prověřené techniky několika kultur a potřeby moderního světa.

MindUP je stále častěji využíván na poli osobního rozvoje, terapie i výkonnostního tréninku například ve sportovním či firemním prostředí.

FUZK OVF “OD ZDI KE ZDI”

26.03.2020 11:33

FUZK OVF “OD ZDI KE ZDI”

FUZK OVF “OD ZDI KE ZDI”
(Pozor na armády i vojáčky)
 
Pro řadu lidí je psychická odolnost zajímavým tématem pro jejich rozvoj, dosahování lepších výsledků a vítězství.
Pro ještě větší množství lidí však slabá nebo dokonce chybějící psychická odolnost znamená celoživotní boj se stresem, nedostatkem sebedůvěry a neustálém hledání “štěstí” v externím světě a názorech druhých.

Psychická odolnost - RESILIENCE

Balance Centrum

01.03.2020 19:35

V roce 2015 jsem v návaznosti na svou práci v oblasti psychologie výkonu a mentálního tréninku vytvořil koncept pro nové občanské sdružení zastřešující síť center pro práci s psychikou a emocemi, které podle nejodvážnějších vizí měly fungovat po celé České republice.

Stejně jako celý projekt tak i název Balance Centrum vznikl doslova "Home Made" a byl výsledkem mnoha rodinných porad a balancování mezi rozhodnutím o návratu Jany Kastnerová k HR manažerským pozicím, které zastávala před mateřskou dovolenou a nebo k zahájení samostatného podnikání.

HAPPY BIRTHDAY #TOOME!

01.03.2020 05:52

HAPPY BIRTHDAY #TOOME!

Pro většinu lidí začíná nový rok 1.1. Díky cestování jsem zvyklý slavit lunární a jiné začátky roku i v jiných datumech a tak jsem si nastavil začátek nového roku svůj vlastní na 1.3. 1.března mám totiž narozeniny.

Letošního roku 2020 to vyšlo na krásné hranaté 44 -té.

.. rozhodl jsem se, že si letošní narozeniny oslavím naprosto podle svého a pro sebe. Chtěl jsem tak pro sebe i okolí podpořit myšlenku, že pokud vnímáme sami sebe naplno a soustředíme se na sebe, tak tím nijak nesnižujeme lásku k těm, které milujeme. Naopak nplněním našich cílů a našeho vnitřního odhodlání, vzniká v nás ta opravdová vnitřní síla. A kdo chce být užitečný druhým, musí být silný!  
.. i Vy si zkuste dopřávat něco, co je jenom pro Vás a Vás samotné to posouvá dál!
Myslím, že by to pomohlo spoustě lidem a

společnosti celkem, pokud by přestali řešit druhé a zasoustředili se na sebe.
 


Ať už pro vlastní zážitek, osobní sílu nebo možnost být druhým užitečným, makejte na sobě a najděte odvahu se plně soustředit na sebe. Připomínejte si, že myslet na sebe znamená především zodpovědnost a práci, abychom zítra byli lepší - pro sebe i pro druhé. Takže tu největší dřinu, nejtvrdší trénink a silné zážitky naordinuji nejprve sám sobě - #TOOME !

Online Coaching & Mentoring

27.02.2020 21:57

Online Coaching & Mentoring

Mgr. Jiří Kastner, MBA 

Od roku 1999 se specializuje na "nastavení hlavy" a práci s psychikou ve světě výkonu (sport, byznys, management aj.) 

MINDSET training, mentální trénink a Emoční výchovu využívá v praxi se svými individuálními i týmovými klienty a témata jako například STRESS SAFETY, PSYCHOLOGIE MANAGEMENTU, REGENERACE EMOCE a nebo VÝŽIVA MOZKU přednáší pro firmy, školy i sportovní kluby po celé České a Slovenské republice.

Online Coaching is a very effective form of development in which an experienced person, called a coach, supports a Learner or client in achieving a specific personal or professional goal by providing training and guidance. The learner is sometimes called a coachee. Occasionally, coaching may mean an informal relationship between two people, of whom one has more experience and expertise than the other and offers advice and guidance as the latter learns; but coaching differs from mentoring by focusing on specific tasks or objectives, as opposed to more general goals or overall development.

Online Mentoring

27.02.2020 20:46

Online Mentoring

Moje role mentora je velmi často spojená se snahou najít co nejefektivnější kroky osobního rozvoje nebo postupy k úspěchu v podnikání pro mé klienty.

Je tedy zřejmě logickým následkem, že jsme již před lety začali s klienty plně využívat možnosti online komunikace, která je vzhledem k času, místu a rychlosti potřebných konzultací i spojení ten nejefektivnější způsob.

Vlastně jediný důvod, proč si myslím, že není online mentoring a koučink daleko rozšířenější jsou předsudky a stereotypní názory, že je potřeba při konzultaci být spolu osobně v jedné místnosti.

Nejen díky mým klientům, které mám v podstatě po celém světě a přímý fyzický kontakt není často ani možný, ale i díky opakovaným zkušenostem v komunikaci i s klienty v ČR je online mentoring a koučink pro mne plnohodnotným způsobem komunikace.

Fyzické setkání a schůzky často sebou přinášely spoustu ztrátového času díky přesunům, cestování, hledání a přípravám ideálního prostředí pro schůzku

Zkušenost s Online Mentoringem je velmi pozitivní i právě díky v koncentraci jeden na druhého, kdy se díky sluchát a videohovory člověk (nejen) pocitově zcela odstřihnout od okolí a soustředí se na rozhovor.

Obě strany rozhovoru můžeme být ve svém prostředí, nebo které nám je příjemné a s několika klienty zůstává, záměrně ve spojení pouze zvukovým, protože koncentraci na každé slovo a absence obrazu prokazatelně zvyšuje vnímavosti a empatii obou stran komunikace.

Online mentoring is a supportive, structured relationship which helps mentees to develop their skills. and achieve their goals. Mentees communicate with their mentor through a safe and secure online. platform, and the mentoring relationship is supported by a wide range of online resources and.


RSS

Blog

SEVEN HABITS & SEVEN STEPS

27. 05. 2023
SEVEN HABITS & SEVEN STEPS

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2023, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑