RSS

Blog

Nejlepší přednášky

09.07.2020 14:50

Veřejné, univerzitní a firemní přednášky realizuji již více než deset let a mohu tak již vnímat proměny zájmu o různá témata i trendy, které jsou charakteristické pro určité období či události.

V současné době je třeba citelný odklon od Time Managementu k Flow managementu, o který roste zájem stejně jako se zvýšil například počet poptávek a realizovaných přednášek na témata spojená s psychikou a emocemi.

Psychologie zranění

26.06.2020 11:47

Psychologie zranění

Psychologie zranění je samostatná kapitola psychologie výkonu a to nejen v rámci sportovní psychologie. Stále větší roli hraje psychologie zranění ve výkonnosti nejen sportovců ale i duševně pracujících v oblasti firemního managementu, obchodu, pedagogiky a dalších oborech, kde je nárůst stresu a psychické zátěže. Psychologie zranění řeší 4 základní fáze: 1) prevenci 2) léčbu 3) návrat nebo 4) recidivu. Obecně lze říci, že psychologie zranění Vám může být užitečná vždy, když musíte nebo chcete řešit vliv psychiky na zdraví nebo na Vaši výkonnost.

PROKLETÍ SPOKOJENOSTI

07.06.2020 19:00

PROKLETÍ SPOKOJENOSTI

Žijeme v době, kdy osobní spokojenost již dávno není vnímána jako životní štěstí nebo výsledný stav zasloužený tvrdou prací, tak jako to měli naši předci.

V současnosti si osobní spokojenost nárokuje naprosto každý.

Spokojenost je vyžadována a někdy doslova vymáhána.

Děti vymáhají svou spokojenost na rodičích (a dnes to mohou být klidně i 40ti leté děti!), zaměstnanci na zaměstnavateli, občané na své vládě, manželé a partneři na sobě vzájemně, žáci na učitelích atd.

Všichni si nárokují svou osobní spokojenost, která je navíc často spojená s touhou po blahobytu a bezstarostnosti.

Kniha ČESKÝ ZÁZRAK / CZECH PHENOMEN

Kniha ČESKÝ ZÁZRAK je souborem desítek českých osobností, týmů i organizací, které ve svém oboru uspěly a je inspirující znát jejich příběh.
 
Ve všech oborech lidské činnosti se říká a i platí, že “hlava rozhoduje”.
Tak i v knize ČESKÝ ZÁZRAK jsou popsány jednotlivé rysy české povahy a chování, které ve světě budí respekt, byly už mnohokrát součástí českých úspěchů a je tak možné je vnímat jako součást toho co nazýváme ČESKÝ ZÁZRAK / CZECH PHENOMEN

INNER RACE

01.05.2020 22:28

INNER RACE

INNER RACE

Je v podstatě nemožné být úspěšný v externím světě, v práci, ve sportu nebo osobním životě, pokud člověk neumí vyhrát svůj vlastní vnitřní závod a nezvládne tak svůj vnitřní svět.

Náš vnitřní závod - INNER RACE - je souboj našich vlastních ambicí, obav, nejistot a představ.

INNER RACE se v nás odehrává každý den, dokonce i když spíme. Je naším úkolem se na tento závod každý den připravovat i umět z toho tempa umět regenerovat.

To vše proto,  aby jsme byli co nejdéle platní hráči našeho vnitřního závodu a nestali se pouhými frustrovanými, unavenými nebo zklamanými diváky.

Vnitřní klid a úspěch ve vnějším světě je výsledkem toho, jak zvládáme náš vlastní INNER RACE.

MindUP

28.03.2020 21:23

V oblasti práce s psychikou a emocemi pracuji od roku 1999. Vlastním celoživotním studiem, získáváním zkušeností ve světe a klientskou praxí se snažím najít pro svou práci techniky efektivní a zároveň příjemné.

MindUP je technika posílení sebevědomí, energie a potřebných charakteristik člověka nebo celých týmu pro jejich další výkon i osobní spokojenost.

MindUP propojuje historií prověřené techniky několika kultur a potřeby moderního světa.

MindUP je stále častěji využíván na poli osobního rozvoje, terapie i výkonnostního tréninku například ve sportovním či firemním prostředí.

FUZK OVF “OD ZDI KE ZDI”

26.03.2020 11:33

FUZK OVF “OD ZDI KE ZDI”

FUZK OVF “OD ZDI KE ZDI”
(Pozor na armády i vojáčky)
 
Pro řadu lidí je psychická odolnost zajímavým tématem pro jejich rozvoj, dosahování lepších výsledků a vítězství.
Pro ještě větší množství lidí však slabá nebo dokonce chybějící psychická odolnost znamená celoživotní boj se stresem, nedostatkem sebedůvěry a neustálém hledání “štěstí” v externím světě a názorech druhých.

Psychická odolnost - RESILIENCE

Balance Centrum

01.03.2020 19:35

V roce 2015 jsem v návaznosti na svou práci v oblasti psychologie výkonu a mentálního tréninku vytvořil koncept pro nové občanské sdružení zastřešující síť center pro práci s psychikou a emocemi, které podle nejodvážnějších vizí měly fungovat po celé České republice.

Stejně jako celý projekt tak i název Balance Centrum vznikl doslova "Home Made" a byl výsledkem mnoha rodinných porad a balancování mezi rozhodnutím o návratu Jany Kastnerová k HR manažerským pozicím, které zastávala před mateřskou dovolenou a nebo k zahájení samostatného podnikání.

HAPPY BIRTHDAY #TOOME!

01.03.2020 05:52

HAPPY BIRTHDAY #TOOME!

Pro většinu lidí začíná nový rok 1.1. Díky cestování jsem zvyklý slavit lunární a jiné začátky roku i v jiných datumech a tak jsem si nastavil začátek nového roku svůj vlastní na 1.3. 1.března mám totiž narozeniny.

Letošního roku 2020 to vyšlo na krásné hranaté 44 -té.

.. rozhodl jsem se, že si letošní narozeniny oslavím naprosto podle svého a pro sebe. Chtěl jsem tak pro sebe i okolí podpořit myšlenku, že pokud vnímáme sami sebe naplno a soustředíme se na sebe, tak tím nijak nesnižujeme lásku k těm, které milujeme. Naopak nplněním našich cílů a našeho vnitřního odhodlání, vzniká v nás ta opravdová vnitřní síla. A kdo chce být užitečný druhým, musí být silný!  
.. i Vy si zkuste dopřávat něco, co je jenom pro Vás a Vás samotné to posouvá dál!
Myslím, že by to pomohlo spoustě lidem a

společnosti celkem, pokud by přestali řešit druhé a zasoustředili se na sebe.
 


Ať už pro vlastní zážitek, osobní sílu nebo možnost být druhým užitečným, makejte na sobě a najděte odvahu se plně soustředit na sebe. Připomínejte si, že myslet na sebe znamená především zodpovědnost a práci, abychom zítra byli lepší - pro sebe i pro druhé. Takže tu největší dřinu, nejtvrdší trénink a silné zážitky naordinuji nejprve sám sobě - #TOOME !


RSS

Blog

MINDSET SCHOOL

26. 11. 2020
MINDSET SCHOOL Vám nabízí v jednotlivých lekcí "nahlédnout do tajů" naší psychiky, mindsetu a emocí. Cílem je pomoci Vám lépe porozumět souvislostem a kontextu naší psychiky, našeho chování, myšlení, rozhodování. Smyslem lekcí je společně se získáním nových informací si do každodenního života odnést také inspiraci a možná i tréninková zadání pro Vaši osobní spokojenost, profesní nebo sportovní úspěch.  

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2020, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑