RSS

Blog

Universal Sport Test

27.09.2020 14:17

Universal Sport Test vznikl z kamarádského "hecování" mezi několika zastánci různých typů tréninků a sportovních disciplín.  Ti si mezi sebou začali posílat různé výzvy do tréninku a postupně se to stalo stále zábavnou ale už pevnou součástí tréninku všech do této skupiny zapojených.

Společně s přátelským hecování to pomáhalo zpestřovat tréninkové stereotypy a především nám to stále pomáhá pravidelně si připomenout, že jsme ještě zdaleka nedosáhli na všechny své limity a především, že stále máme na čem makat.

 

Česká trojka

14.09.2020 08:44

Česká trojka

V roce 2011 se v areálu golfového hřiště Lázně Bohdaneč uskutečnila akce Golf & Bike, která přitáhla pozornost jak sportovně laděných golfistů, tak i vyznavačů cyklistiky, kteří vytvořili s golfisty dvojice a kromě soutěže jednotlivců proběhla i soutěž dvojic.

Akce měla úspěch a proběhlo několik zdařilých opakování. V roce 2016 při dětských golfových kempech přišly děti s myšlenkou, že by chěly pozvat i své kamarády negolfisty na nějakou společnou akci. Propojení golfu a kola se nabízelo jako atraktivní program pro takový den. Julie s Jakubem, kteří byli součástí toho nápadu prosazovali i zapojení běhu, protože jejich kamarádi z orientačního běhu a atletiky "rádi běhají". Takže se v roce 2016 domluvil první ročník kombinace tří disciplín golf, bike, run.

Často je ale zdrojem chybějící sebedisciplína, která tak neovládne například naši vnitřní neorganizovanost, osobní hektičnost myšlenek i činností a vítězí tak často závislost a nutkavé pocity “nic nepropásnout”, “být u všeho”, “využít každou příležitost” a pak tomu říkáme “moc práce”, “mikromanagement” nebo “špatný Time management”. Příčina a řešení však není v řízení času, ale v našem mindsetu.

Regenerace psychiky

05.08.2020 23:39

Dostala nebo dostává Vaše psychika zabrat?

Zavolejte mi, nebo napište a pomohu Vám stejně, jako jsem pomohl a pomáhám dalším profíkům od roku 1999.

Jiří Kastner - 603 82 82 42

MENTORY DAY

04.08.2020 13:53

MENTORY DAY 

V roce 2015 jsem byl poprvé osloven, zda bych pro firemní management a obchodní tým zrealizioval "Mentoring Day".

Myšlenka a struktura akce se mi líbila a v podstatě ji používám s drobnými obměnami dodnes. Ve vybraný den jsem v prostorách firmy k dispozici pro manažery a klíčové zaměstnance k osobním konzultacím. Témata bývají buď zcela individuální a řešíme s jednotlivými účastníky akce jejich aktuální otázky či problémy a nebo je den MENTORY DAY tématicky zaměřený, například podle situace ve firmě.

"GOLF NENÍ SPORT!" - Takovou či podobnou hlášku slyšel asi každý, kdo se bavil o golfu s negolfisty.

Lidé s žádnou nebo minimální zkušeností s golfem mají často na golf vtipně radikální názory.

 • "Golf je hra pro seniory!"
 • "Zkusil jsem to, ale potřebuji něco akčnějšího!"
 • "Golf si nechávám na důchod!" apod.

Není mým cílem hodnotit smysluplnost těchto výroků a sportovní kvality jejich šiřitelů. Rozhodl jsem se zareagovat po svém a vytvořit akce, na které každého takového "sportovního odborníka" rád pozvu.

Tak vznikla v roce 2013 první myšlenka na sérii golfových turnajů SPORTY GOLF.  A jak jsem přiznal hned v úvodu, byl v tom trochu truc, ale v tuto chvíli mohu s klidným svědomím říci, že už plně převažuje čisté sportovní a organizační nadšení z turnajů, které pořádáme pro zábavu, radost ze hry i to sportovní úsilí.

Nejvíce mne ale baví komunita lidí okolo našich turnajů, kteří jsou si svým sportovním naturelem podobní. Ženy, dívky, muži i ti zkušení bez rozdílu věku i sportovní úrovně vždy vytvoří na turnajích velmi příjemnou atmosféru, která je korunována nadšením, že jsem ten den zvládli pořádný sportovní výkon.

SPORTY GOLF je o zábavě, přátelství, skvělé atmosféře a samozřejmě o sportu!

Firemní přednášky

09.07.2020 14:50

Součástí mé práce jsou veřejné, univerzitní a především firemní přednášky. Během své manažerské praxe od roku 1999  samozřejmě vnímám změny potřebných či aktuálních témat a je mým zvykem pravidelně obsah mých firemních přednášek aktualizovat.

Psychologie zranění

26.06.2020 11:47

Psychologie zranění

Psychologie zranění je samostatná kapitola psychologie výkonu a to nejen v rámci sportovní psychologie. Stále větší roli hraje psychologie zranění ve výkonnosti nejen sportovců ale i duševně pracujících v oblasti firemního managementu, obchodu, pedagogiky a dalších oborech, kde je nárůst stresu a psychické zátěže. Psychologie zranění řeší 4 základní fáze: 1) prevenci 2) léčbu 3) návrat nebo 4) recidivu. Obecně lze říci, že psychologie zranění Vám může být užitečná vždy, když musíte nebo chcete řešit vliv psychiky na zdraví nebo na Vaši výkonnost.

PROKLETÍ SPOKOJENOSTI

07.06.2020 19:00

PROKLETÍ SPOKOJENOSTI

Žijeme v době, kdy osobní spokojenost již dávno není vnímána jako životní štěstí nebo výsledný stav zasloužený tvrdou prací, tak jako to měli naši předci.

V současnosti si osobní spokojenost nárokuje naprosto každý.

Spokojenost je vyžadována a někdy doslova vymáhána.

Děti vymáhají svou spokojenost na rodičích (a dnes to mohou být klidně i 40ti leté děti!), zaměstnanci na zaměstnavateli, občané na své vládě, manželé a partneři na sobě vzájemně, žáci na učitelích atd.

Všichni si nárokují svou osobní spokojenost, která je navíc často spojená s touhou po blahobytu a bezstarostnosti.

Kniha ČESKÝ ZÁZRAK / CZECH PHENOMEN

Kniha ČESKÝ ZÁZRAK je souborem desítek českých osobností, týmů i organizací, které ve svém oboru uspěly a je inspirující znát jejich příběh.
 
Ve všech oborech lidské činnosti se říká a i platí, že “hlava rozhoduje”.
Tak i v knize ČESKÝ ZÁZRAK jsou popsány jednotlivé rysy české povahy a chování, které ve světě budí respekt, byly už mnohokrát součástí českých úspěchů a je tak možné je vnímat jako součást toho co nazýváme ČESKÝ ZÁZRAK / CZECH PHENOMEN

RSS

Blog

PROFIMINDSET

15. 06. 2022
Od roku 1999 pracuji v oblasti výkonnosti ve prospěch, úspěch a spokojenost jednotlivců, týmů i celých firem. A jestli z vlastní zkušenosti i z učení mých trénérů a mentorů považuji za něco zásadního a rozhodujícího, pak je to "nastavení hlavy" MINDSET. MINDSET a to jak si kdo umí a chce nastavit hlavu, rozhoduje o úspěchu celých firem, o vítězství na Olympijských hrách i o každodenní spokojenosti nás všech. Právě z této zkušnosti vznikl claim #HLAVAROZHODUJE

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2023, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑