Začala RENESANCE PROFESIONALITY ?!

26.05.2019 21:22

Začala RENESANCE PROFESIONALITY

Rád bych věřil, že současný stav české společnosti, firemního managementu a obecného vnímání hodnot dozrává k renesanci profesionality a profesionálního přístupu k práci i vlastnímu životu.

Již několik let se česká společnost sytí hledáním zkratek k naplnění ambicí individuálních i firemních. V současnosti je viditelné, že už přichází období, kdy se sčítají roky bezvýsledného pátrání po zrychleném procesu seberozvoje, či takzvaně osvědčených postupů k rychlému zbohatnutí a zaručených metod změny osobnosti člověka k naplnění osobního štěstí v řádech týdnů nebo dokonce dní.

Pracuji v oboru již od roku 1999 a mou klientelu bez ohledu na obor činnosti  nejčastěji charakerizují osobnostní vlastnosti jako je trpělivost, pracovitost, houževnatost a sebedisciplína.

Renesance a návrat k pravému smyslu slov rutina a každodennost přináší i daleko silnější vnitřní klid v porovnání s neustálým zklamáváním se z nových a nových ambicí dojít k "rychlé a silné" změně pomocí zázračných metod.

Při hledání "cesty k sobě a vlastnímu rozvoji" se mi více osvědčuje vědomí, že někeré věci dělám pravidelně již více než dvacet let a těším se na jejich pokračování. Schopnost vytrvat v pravidelné tréninku a rutině několik let Vám nabídne daleko lepší vhled do Vaší osobnosti a psychiky, než jednorázové pokusy s ponořením se do ledu nebo týdnem stráveným ve tmě.

Pozor na www.MindShit.cz !

Většina však nemá schopnost vytrvat a proto při hledání zkratek podléhá marketingu a obchodu s nadějí, že "to jde rychle". Rozhodněte se sami, zda chcete patřit mezi většinu, nebo mezi profíky se silnou vůlí a radostí z rutiny.

Generace našich rodičů byla zvyklá svou hodnotu určovat na základě toho, co dokázaly jejich děti. Zda je "dostaly na vejšku", nebo je zajistily barákem apod. Současná generace rodičů má také své styly sebehodnocení. Někteří propadly sebestřednosti, sebelásce a neustálému hledání vnitřního štěstí, klidu, ke kterému chtějí dojít transformací, konfirmací, konstelací, ... ale naštěstí stále častější snahou rodičů je být především inspirací.

Na mých přednáškách a workshopech nečekejte návody rychlých řešení, ale inspirace a zkušenosti, jak ve sportu, byznysu, managementu i osobním životě nastoupit co nejdelší cestu poctivé práce, tréninku a každodenního rozvoje, které MOHOU vést k úspěchu a spokojenosti.

Pokud Vás zajímá, proč a jak se mnou firmy, sportovní týmy a jednotlivci spolupracují, jak se nám daří dosahovat jejich spokojenosti a těch nejlepších výsledků v různých oborech, velmi rád s Vámi bude vše sdílet. www.Motivacni-Prednasky.cz

I tímto článkem se připojuji k těm, kteří chtějí předávat a inspirovat budováním vlastních trvalých návyků i svou vlastní emoční vazbou k užitečnosti a profesionalitě. Věřím, že je to cesta, návrat a renesance schopnosti dojít ke vnitřní spokojenosti skrze užitečnost pro druhé. Namísto snahy řady lidí neustále něco hledat ve svém nitru a vydolovat tam štěstí a spokojenost, se cesta k osobní spokojenosti nabízí pomocí práce a užitečnosti druhým.

Navrhuji tedy, nezalézejme do skal, lesů, tmy či na jiná odlehlá místa. Hledejme svou užitečnost a místo ve společnosti na denním světle a v kontaktu s ostatními.

Užívejme si možnost rozvíjet se pomalu s respektem v posloupnost a trvalost. Nenechme se strhnout přemrštěnými ambicemi a názory, že každý manažer musí být pozitivní lídr a všechny děti jsou geniální, jen jim stačí kouzelným klíčkem odemknout potenciál. Možná pak bude méně vyhořelých manažerů a frustrovaných maminek.

Pozor na www.MindShit.cz !

Dopřávejte si vlastní každodenní profesionalitu, kterou když budete šířit, tak se vám bude jistě i vracet. A pokud se Vás někdo zeptá, na jak dlouho plánujete změnu SMĚREM K PROFESIONALITĚ, odpovídejte prosím NAVŽDY! 

Každodenní profesionalita je schopnost si každý den před sebou obhájit zodpovědně splněné tři aktivity =  výkon, rozvoj, regenerace.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Blog

Psychoregenerace

24. 11. 2021
Regenerace je obecně definována jako proces, jehož cílem je vyrovnat a obnovit reverzibilní pokles funkčních schopností celku, nebo jednotlivých částí. Tuto definici můžeme použít na fyzické tělo, organismus, ale také na naši psychiku a v sociologické rovině i na firmy, týmy, skupiny a jednotlivce. Regenerace je také významnou prevencí poškození z přetížení. K poškození z důvodu nízké regenerace může dojít u svalů, kostí, srdce, mozku, ale také jednotlivých částí psychiky a nebo společenských, či rodinných vztahů. Regenerace je tedy především proces, který udržuje v plné funkčnosti a výkonnosti vše, co potřebujeme k našemu biologickém, pracovnímu, společenskému i rodinnému životu. Zanedbávaná regenerace je tedy hazardováním se zdravím, pracovním úspěchem i osobní a vztahovou spokojeností. Regenerace má za úkol nejen odstraňovat aktuální či kumulovanou únavu, ale velmi důležitou rolí regenerace je obnovení schopnosti vypořádat se úspěšně s novou zátěží a novými nároky. Regenerace je tedy velmi důležitou složkou našeho života, kterou dle mého názoru nelze vyřešit sledováním seriálů na gauči, procházkou lesem nebo jízdou na kole, jak většina lidí svou regeneraci prezentuje a zažívá.

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2021, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑