speedySpeech No.32 ''...protože kráva má jen jedno vemeno!?''

18.06.2017 00:46

speedySpeech No.32  ''...protože kráva má jen jedno vemeno!?''

Dnešní můj speedySpeech No.32  je o výkonu úporném, exhibičním a marném. V řadě firem v českých zemích je prý situace mírně podobná fotbalovému utkání, kde všichni hráči podávají své maximální výkony a vykazují aktivní činnost na hranici svých fyzických i psychických možností (nárůst psychofarmak byl prý v roce 2016 v ČR o 216%) a je možno viděti urputnou bojovnost po celé ploše hřiště. Hráči jsou vedením povzbuzováni o to více, protože jich je pouze 9 (kvalitní hráči na trhu práce prý nejsou) a brankař má zrovna HomeOffice.

Prostředí této hry působí zvláště divně i díky tichu ...chybí diváci, které už nepřiláká ani prohlášení klubu, že za každý krok na hřišti zasadí strom nebo natřou lavičku v dětském domově. Diváky a některé hráče ta hra, ten maximální výkon ( o který navíc přeci vůbec nejde ...PROTOŽE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PŘECI VÝSLEDEK!!

 ....přestalo je to bavit ... PROTOŽE SE NA OLTÁŘ VÝSLEDKŮ OBĚTOVALA UVOLNĚNOST HRY, RADOST ZE HRY, KRETIVITA BEZ NUTNOSTI MĚŘITELNOSTI  a jiné fajn složky hry ... navíc jim vedení ve jménu norem EU, dohořívajícímu ISO a vnitřním směrnicím sebrali míč!

ALE prý i bez míče platí, že 1+1=3 a když se pořádně čelendžnete, tak to nějak půjde ... nedávno jsem na jedné a té samé strategické poradě managementu slyšel dva neprůstřelné hovězí argumenty:

... proč výsledky už nerostou? ...protože kráva má prostě jen jedno vemeno!

... nemohl by obchodní ředitel dělat i marketing? ......mohl, ale děláme z koně krávu!

Cílem mé spolupráce je firmy a jejich management vymanit z kolotoče a spirály tlaku na výsledek a nesmyslné výkonnosti, která často sama sebe udržuje v tempu a zrychluje se reportovacím tempem bez ohledu na spojitost s hlavní činností a vizí firmy. Výsledkem implementovaných změn je odbourání neefektivní činnosti, nadbytečného výkonu a změny emoční vazby k výsledku na smysluplný a profesionální výkon, jehož přirozeným následkem je právě ten potřebný výsledek.

Pozvánka k osobní diskuzi na přednášku www.NejlepsiPrednasky.cz

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Blog

Manažerská odolnost

14. 03. 2022
Mgr. Jiří Kastner, MBA se od roku 1999 věnuje manažerské psychologii a psychologii výkonu. Jeho články, ale i přednášky ve firmách a na univerzitách umí vždy zaujmout netradičními, často až provokativními názory. Mezi nejvyhledávanější odborníky na práci s psychikou a emocemi však Jiří Kastner patří především díky viditelným úspěchům jeho klientů ve firemním managementu, podnikání a vrcholovém sportu. Svým klientům z řad lídrů, majitelů firem a top manažerů v různých oborech je Jiří Kastner užitečný jak formou individuálních konzultací a tréninků, tak i dlouhodobým mentoringem a interim managementem. Zkušenosti z praxe doplňuje Jiří Kastner neustálým cestováním a studiem zdrojů doslova z celého světa. Kombinací psychologie, matematiky, biochemie a výživy mozku vzniká velmi originální přístup k rozvoji osobnosti, který Jiří Kastner využívá pro svou praxi i své přednášky a úspěšný projekt "Hlava rozhoduje." Původní a stále silnou specializaci na rozvoj psychické odolnosti (resilience) a mentální trénink Jiří Kastner rozšířil i o další obory, které využívá pro své klienty především s cílem profesního úspěchu, ale i spokojenosti v osobním životě. Jedním z jeho úspěšných témat je Manažerská odolnost. Takto o mne psal časopis EKONOM a já doplním, že téma MANAŽERSKÁ ODOLNOST spolu můžeme absolvovat třemi způsoby.

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2022, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑