Mentální vzorce českého národa

21.05.2018 08:11

Pestrost událostí, politických a ekonomických stylů za posledních skoro 30 let je důlazem toho, že český národ se chová v podstatě stejně bez ohledu, jaká politická strana vládne nebo jak je na tom česká ekonomika. Daleko silnější vliv na chování celého národa mají mentální vzorce a nastavení myšlení většiny.

Umenšovadla

Vybíráme si auta aby to nedráždilo

Předáávme si z otce na syna moudra, že úspěch se neodpouští.

Zaměstnanecký poměr je jistota a jistota příjmu na splácení hypoték a leasingu hlavní poviností dospělého spěšného člověka.

A pomohli jsme si překladem starověkých mouder, že zevnějšek dělá člověka, nechceme chápat, jako inspiracim, že je třeba rozvíjet ducha i tělo, ale přeložili jsme si to , že šaty děljaí člověka a tak nám na jkékoli tělo stačí navléci značkové oblečení a tím mají zmizet obézní nebo bolavá těla pod slupkou "značek úspěchu a módy" Již několik let máme nejobéznější děti v Evropě a instituice se dotacemi, které by za to mly přijmout zodpovědnost pořáadjí obří olympijské parky, které trvají několik dní a pak zbytek roku umlčují sportovní svyz a kroužky, kterré nemají n trenéry. Navíc je tak snadné přjmout vzorec myšlení a hodnot nastavených marketingem velkých firem a stát se součástí vlny sebelásky, která nám umoňuje "přijmout vlastní tělo v jakémkoli stavu" a tím se definitivně zbavit mylšenky na silnou vůli, pravidelnou dřinu a rozvoj těla a následně i ducha. Intelektu pouští žilou všechny intuitivní zažízení, které dle aktuálních vzorců myšlení "nám pomáhají".

Ten, kdo cestuje mimo zónu nám podobných mentálních vzorů pak nevychází z divu, že je ten svět vlastně i ojiných hodnotách a mentálním nastavení, ale stačí návrat domů a mentální vzorce většiny opět získají dominanci.

Hry pro masy byly vždy nástrojem odpoutání pozornosti od skutčných problémů nebo pletich vrchnosti. Český národ se již několik let spokojil s "hrami o trůny" v české politice a sledujeme nekonečný televizní seriál, kdo koho v naší vládě nachytá s milenkou, kdo komu prokáže větší zlodějnu nebo kdo s kým se spojí. Myslím, že tím jsou základní atributy úspěšné televizní detektivky na pokračování splněny.


RSS

Blog

TASTY GOLF CLUB

31. 07. 2021
Smysl a princip fungování našeho klubu je více než zřejmý a není naším větším cílem, než si užít hezký čas s přáteli při hře golfu ve spojení s dobrým jídlem a pitím. Zachováváme samozřejmě všechny pravidla golfového sportu i etikety a proto je naším zvykem stále přivádět mezi své přátele i nové tváře a osobnosti, které naše společenství zpestřují a rozšiřují. V tomto duchu fungujeme již několik let, užíváme si občasné hry i turnaje, které už svými názvy dávají tušit s čím je hra golfu spojena, například BEER GOLF, WINE GOLF. Zároveň si umíme hru golfu i pořádně osladit a vychutnat si sportovní zážitky skutečně naplno například při turnajích GOLF TRIATHLON a GOLF MARATHON. Mezi jednotlivými turnaji je dobrým zvykem vytvářet příležitosti ke společným hrám i ochutnání něčeho nového nebo v dané lokalitě typického. Asi tak by se dala v krátkosti popsat činnost našeho společenství TASTY GOLF CLUB.

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2021, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑