Mentální vzorce českého národa

21.05.2018 08:11

Pestrost událostí, politických a ekonomických stylů za posledních skoro 30 let je důlazem toho, že český národ se chová v podstatě stejně bez ohledu, jaká politická strana vládne nebo jak je na tom česká ekonomika. Daleko silnější vliv na chování celého národa mají mentální vzorce a nastavení myšlení většiny.

Umenšovadla

Vybíráme si auta aby to nedráždilo

Předáávme si z otce na syna moudra, že úspěch se neodpouští.

Zaměstnanecký poměr je jistota a jistota příjmu na splácení hypoték a leasingu hlavní poviností dospělého spěšného člověka.

A pomohli jsme si překladem starověkých mouder, že zevnějšek dělá člověka, nechceme chápat, jako inspiracim, že je třeba rozvíjet ducha i tělo, ale přeložili jsme si to , že šaty děljaí člověka a tak nám na jkékoli tělo stačí navléci značkové oblečení a tím mají zmizet obézní nebo bolavá těla pod slupkou "značek úspěchu a módy" Již několik let máme nejobéznější děti v Evropě a instituice se dotacemi, které by za to mly přijmout zodpovědnost pořáadjí obří olympijské parky, které trvají několik dní a pak zbytek roku umlčují sportovní svyz a kroužky, kterré nemají n trenéry. Navíc je tak snadné přjmout vzorec myšlení a hodnot nastavených marketingem velkých firem a stát se součástí vlny sebelásky, která nám umoňuje "přijmout vlastní tělo v jakémkoli stavu" a tím se definitivně zbavit mylšenky na silnou vůli, pravidelnou dřinu a rozvoj těla a následně i ducha. Intelektu pouští žilou všechny intuitivní zažízení, které dle aktuálních vzorců myšlení "nám pomáhají".

Ten, kdo cestuje mimo zónu nám podobných mentálních vzorů pak nevychází z divu, že je ten svět vlastně i ojiných hodnotách a mentálním nastavení, ale stačí návrat domů a mentální vzorce většiny opět získají dominanci.

Hry pro masy byly vždy nástrojem odpoutání pozornosti od skutčných problémů nebo pletich vrchnosti. Český národ se již několik let spokojil s "hrami o trůny" v české politice a sledujeme nekonečný televizní seriál, kdo koho v naší vládě nachytá s milenkou, kdo komu prokáže větší zlodějnu nebo kdo s kým se spojí. Myslím, že tím jsou základní atributy úspěšné televizní detektivky na pokračování splněny.


RSS

Blog

Manažerská odolnost

14. 03. 2022
Mgr. Jiří Kastner, MBA se od roku 1999 věnuje manažerské psychologii a psychologii výkonu. Jeho články, ale i přednášky ve firmách a na univerzitách umí vždy zaujmout netradičními, často až provokativními názory. Mezi nejvyhledávanější odborníky na práci s psychikou a emocemi však Jiří Kastner patří především díky viditelným úspěchům jeho klientů ve firemním managementu, podnikání a vrcholovém sportu. Svým klientům z řad lídrů, majitelů firem a top manažerů v různých oborech je Jiří Kastner užitečný jak formou individuálních konzultací a tréninků, tak i dlouhodobým mentoringem a interim managementem. Zkušenosti z praxe doplňuje Jiří Kastner neustálým cestováním a studiem zdrojů doslova z celého světa. Kombinací psychologie, matematiky, biochemie a výživy mozku vzniká velmi originální přístup k rozvoji osobnosti, který Jiří Kastner využívá pro svou praxi i své přednášky a úspěšný projekt "Hlava rozhoduje." Původní a stále silnou specializaci na rozvoj psychické odolnosti (resilience) a mentální trénink Jiří Kastner rozšířil i o další obory, které využívá pro své klienty především s cílem profesního úspěchu, ale i spokojenosti v osobním životě. Jedním z jeho úspěšných témat je Manažerská odolnost. Takto o mne psal časopis EKONOM a já doplním, že téma MANAŽERSKÁ ODOLNOST spolu můžeme absolvovat třemi způsoby.

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2022, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑