#MindShit

MindShity

Co je #MindShit?

Inspirací při vzniku termínu #MindShit  bylo slovo BullShit, které označuje hloupost, vyřčený nebo napsaný nesmysl.

Bohužel se často v našem životě setkáme s BullShity, které zazní během výchovy, vyučování ve škole, z našeho okolí, nebo z médií  a pokud takový BullShit uvízne v hlavě,  může to ovlivnit naše chování a rozhodování a vznikne tak #MindShit. MindShit pak pokřivuje vzorce myšlení, chování a často velmi výrazně umenšuje potenciál jednotlivce, týmu nebo celého společenství.

Příkladem může být příklad MindShitu jednoho z klientů, který fungoval pod vlivem názoru jeho rodičů: "Ty ses nikdy nedokázal na nic dlouho soustředit!"  Pokud takový MindShit přijmeme a "zůstane v hlavě", tak opravdu můžeme mít problém s dlouhodobou motivací, soustředěním apod.

Prevence, pochopení fungování a řešení Mindshitů je častým tématem spolupráce s konkrétními klienty, ale i firemních, veřejných a univerzitních přednášek, viz www.NejlepsiPrednasky.cz

Cílem je MindShity pojmenovat, odstraňovat a především preventovat. Odstranění se děje pomocí MindShiftů, které Vaší mysl, vzorce myšlení a nebo chování posunou a zbaví omezení Vašeho potenciálu a naučí Vás se MindShitům úspěšně bránit.

Potenciál člověka ale i týmu, organizace nebo firmy je často limitován nesmyslnými vzorci myšlení a chování vytvořenými na základě "obecně přijatých mouder" a právě zmíněných BullShitů. MindShity vznikají častým opakováním a přijímáním sdílených "pravd" při výchově v dětství, ve školách v rámci vzdělávání i během získávání zkušeností v praxi a každodením životě. MindShity a jejich síla rostou vzájemným utvrzováním se o nich mezi kamarády, rodinnými příslušníky, kolegy, ale i vlastním vnitřním rozhovorem, typicky  #MindShit #13 "To mi nikdy nešlo!"

....každý MindShit lze překonat a z hlavy odstranit!


MindShity si velmi často vytváříme a utvrzujeme v hlavě sami. Na pozoru se ale musíme mít i před MindShity, které nám do hlavy dostává okolí, nejčastěji:

 • rodiče
 • učitelé, trenéři
 • přátelé, kamarádi - obzvláště pozor na některé kamarád(k)y ;-)
 • partneři, manželé
 • kolegové a nadřízení v práci - například oblíbená 360° zpětná vazba
 • média a obecné módní trendy

Buďte vnímaví a pokud si jakékoli prostředí vyhodnotíte jako zdroj "názorů a pravd", které se Vám někdo snaží dostat do hlavy často se zdůrazněním, že byste se nad sebou měli  zamyslet, buďte v takových chvílích obezřetní, co si pouštíte do hlavy!

MindShity omezují úspěch a osobní spokojenost ve sportu, v práci i osobním životě. Nosíme si je všude s sebou a pomocí vnitřního rozhovoru si je utvzujeme nebo si dokonce tvoříme nové. Získejte dovednost MindShity dostat pod kontrolu, cíleně se jim vyhýbat a zbavovat si se jich. Získáte tak čistou mysl, klidnou hlavu a daleko otevřenější potenciál pro profesní úspěch a osobní vnitřní klid a spokojenost.

Ukázka nejčastějších MindShitů (další a jak se jich zbavit najdete v knize MindShity):

#MindShit #1 - "Já už jiný nebudu!" 

Neuvěřitelné množství lidí si na tomto vzorci životní demagogie ujíždí. Někdy je těžké odlišit, zda se jedná o maskování lenosti, obav přiznat si vlastní povahu nebo jinou příčinu nastavení osobnosti. Ale každopádně je to jedna z nejčastějších a nejsilnějších brzd osobního rozvoje a využití vlastního potenciálu.

....i tento MindShit lze překonat a z hlavy odstranit!

#MindShit #32 - "Ryba smrdí od hlavy!" 

"Ryba smrdí od hlavy!"  je jeden z klasických firemních MindShitů, kterým se zaměstnanci vzájemně udržují v pasivitě a přesouvání odpovědnosti za dění ve firmě na její vedení a manažery. Každý ve firmě je její součástí, a tím i spolutvůrcem firemní kultury a obchodního úspěchu. Osobnosti od přirození pohodlné však uvěřily a zdatně kolem sebe šíří přesvědčení, že agresivní pasivita je prospěšná a navíc snad i zábavná. Proto je tento MindShit, v podobě přesouvání odpovědnosti na druhé, často spojen s vtipkováním, ironickými poznámkami nebo sarkasmem. Doporučuji všem firmám proti agresivní pasivitě aktivně bojovatMindShit #32 - "Ryba smrdí od hlavy!"  z firmy vymýtit důsledným vyžadováním profesionality a loajality zaměstnanců.

....tyto i další MindShity lze překonat a z hlavy nebo z firmy odstranit!

 

 

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Blog

Psychoregenerace

24. 11. 2021
Regenerace je obecně definována jako proces, jehož cílem je vyrovnat a obnovit reverzibilní pokles funkčních schopností celku, nebo jednotlivých částí. Tuto definici můžeme použít na fyzické tělo, organismus, ale také na naši psychiku a v sociologické rovině i na firmy, týmy, skupiny a jednotlivce. Regenerace je také významnou prevencí poškození z přetížení. K poškození z důvodu nízké regenerace může dojít u svalů, kostí, srdce, mozku, ale také jednotlivých částí psychiky a nebo společenských, či rodinných vztahů. Regenerace je tedy především proces, který udržuje v plné funkčnosti a výkonnosti vše, co potřebujeme k našemu biologickém, pracovnímu, společenskému i rodinnému životu. Zanedbávaná regenerace je tedy hazardováním se zdravím, pracovním úspěchem i osobní a vztahovou spokojeností. Regenerace má za úkol nejen odstraňovat aktuální či kumulovanou únavu, ale velmi důležitou rolí regenerace je obnovení schopnosti vypořádat se úspěšně s novou zátěží a novými nároky. Regenerace je tedy velmi důležitou složkou našeho života, kterou dle mého názoru nelze vyřešit sledováním seriálů na gauči, procházkou lesem nebo jízdou na kole, jak většina lidí svou regeneraci prezentuje a zažívá.

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2021, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑