#MindShit

MindShity

Co je #MindShit?

Inspirací při vzniku termínu #MindShit  bylo slovo BullShit, které označuje hloupost, vyřčený nebo napsaný nesmysl.

Bohužel se často v našem životě setkáme s BullShity, které zazní během výchovy, vyučování ve škole, z našeho okolí, nebo z médií  a pokud takový BullShit uvízne v hlavě,  může to ovlivnit naše chování a rozhodování a vznikne tak #MindShit. MindShit pak pokřivuje vzorce myšlení, chování a často velmi výrazně umenšuje potenciál jednotlivce, týmu nebo celého společenství.

Příkladem může být příklad MindShitu jednoho z klientů, který fungoval pod vlivem názoru jeho rodičů: "Ty ses nikdy nedokázal na nic dlouho soustředit!"  Pokud takový MindShit přijmeme a "zůstane v hlavě", tak opravdu můžeme mít problém s dlouhodobou motivací, soustředěním apod.

Prevence, pochopení fungování a řešení Mindshitů je častým tématem spolupráce s konkrétními klienty, ale i firemních, veřejných a univerzitních přednášek, viz www.NejlepsiPrednasky.cz

Cílem je MindShity pojmenovat, odstraňovat a především preventovat. Odstranění se děje pomocí MindShiftů, které Vaší mysl, vzorce myšlení a nebo chování posunou a zbaví omezení Vašeho potenciálu a naučí Vás se MindShitům úspěšně bránit.

Potenciál člověka ale i týmu, organizace nebo firmy je často limitován nesmyslnými vzorci myšlení a chování vytvořenými na základě "obecně přijatých mouder" a právě zmíněných BullShitů. MindShity vznikají častým opakováním a přijímáním sdílených "pravd" při výchově v dětství, ve školách v rámci vzdělávání i během získávání zkušeností v praxi a každodením životě. MindShity a jejich síla rostou vzájemným utvrzováním se o nich mezi kamarády, rodinnými příslušníky, kolegy, ale i vlastním vnitřním rozhovorem, typicky  #MindShit #13 "To mi nikdy nešlo!"

....každý MindShit lze překonat a z hlavy odstranit!


MindShity si velmi často vytváříme a utvrzujeme v hlavě sami. Na pozoru se ale musíme mít i před MindShity, které nám do hlavy dostává okolí, nejčastěji:

 • rodiče
 • učitelé, trenéři
 • přátelé, kamarádi - obzvláště pozor na některé kamarád(k)y ;-)
 • partneři, manželé
 • kolegové a nadřízení v práci - například oblíbená 360° zpětná vazba
 • média a obecné módní trendy

Buďte vnímaví a pokud si jakékoli prostředí vyhodnotíte jako zdroj "názorů a pravd", které se Vám někdo snaží dostat do hlavy často se zdůrazněním, že byste se nad sebou měli  zamyslet, buďte v takových chvílích obezřetní, co si pouštíte do hlavy!

MindShity omezují úspěch a osobní spokojenost ve sportu, v práci i osobním životě. Nosíme si je všude s sebou a pomocí vnitřního rozhovoru si je utvzujeme nebo si dokonce tvoříme nové. Získejte dovednost MindShity dostat pod kontrolu, cíleně se jim vyhýbat a zbavovat si se jich. Získáte tak čistou mysl, klidnou hlavu a daleko otevřenější potenciál pro profesní úspěch a osobní vnitřní klid a spokojenost.

Ukázka nejčastějších MindShitů (další a jak se jich zbavit najdete v knize MindShity):

#MindShit #1 - "Já už jiný nebudu!" 

Neuvěřitelné množství lidí si na tomto vzorci životní demagogie ujíždí. Někdy je těžké odlišit, zda se jedná o maskování lenosti, obav přiznat si vlastní povahu nebo jinou příčinu nastavení osobnosti. Ale každopádně je to jedna z nejčastějších a nejsilnějších brzd osobního rozvoje a využití vlastního potenciálu.

....i tento MindShit lze překonat a z hlavy odstranit!

#MindShit #32 - "Ryba smrdí od hlavy!" 

"Ryba smrdí od hlavy!"  je jeden z klasických firemních MindShitů, kterým se zaměstnanci vzájemně udržují v pasivitě a přesouvání odpovědnosti za dění ve firmě na její vedení a manažery. Každý ve firmě je její součástí, a tím i spolutvůrcem firemní kultury a obchodního úspěchu. Osobnosti od přirození pohodlné však uvěřily a zdatně kolem sebe šíří přesvědčení, že agresivní pasivita je prospěšná a navíc snad i zábavná. Proto je tento MindShit, v podobě přesouvání odpovědnosti na druhé, často spojen s vtipkováním, ironickými poznámkami nebo sarkasmem. Doporučuji všem firmám proti agresivní pasivitě aktivně bojovatMindShit #32 - "Ryba smrdí od hlavy!"  z firmy vymýtit důsledným vyžadováním profesionality a loajality zaměstnanců.

....i tento MindShit lze překonat a z firmy odstranit!


V tuto chvíli si zájemci tuto knihu (pracovní sešit) kupují formou předplatného, 
na základě kterého posíláme jednou měsíčně 10 pracovních listů + 2 MindShity úspěšných osobností jako bonus přímo na Vám určenou adresu.
 
Za roční předplatné 1000 Kč, tak získáte 120 pracovních listů a 24 příběhů úspěšných osobností v boji s jejich vlastními MindShity + v první zásilce Vám pošleme "Úvod do práce s MindShity" a originální pořadač pro archivaci pracovních listů.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Novinky

Stress safety

19. 09. 2019
   STRES A PSYCHICKÁ ÚNAVA Patří do života profesionála, ale... ... ale  musí umět s těmito stavy pracovat. Není tedy cílem stres a psychickou únavu odstranit. To bychom se chtěli zbavit něčeho, co vaše psychika vlastně potřebuje. Otázkou je, zda mi ovládáme stres nebo on ovládá nás. Stejně tak je psychická únava pro naši psychiku přirozeným jevem, ale nesmí se v nás kumulovat a narůstat bez kontroly.

Archiv novinek

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2019, TOPGUIDE.CZ – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑