Jak udělat správné rozhodnutí?

07.12.2020 10:26

"Stačí se rozhodnout!"

Lehko se řekne, ale už obtížněji se udělá. Rozhodování patří mezi psychicky nejnáročnější činnosti, se kterými si naše psychika musí umět poradit. Navíc v době, kdy míra svobody a tedy i množství možností se dá označit za nekonečnou.

Náročnost procesu rozhodnutí navíc násobí pocit zodpovědnosti, který narůstá s důležitostí tématu, o kterém se jdeme rozhodovat.

V součtu se rozhodování a rozhodnutí samotné dá označit za nelehký úkol.

Pro lehčí a efektivnější zvládnutí této situace existuje řada metodiky a postupů, včetně možnosti si o daném tématu promluvit s někým nezávislým, kdo pomůže věci nahlédnout i z jiných úhlů pohledu a může procesu rozhodování dát potřebný nadhled.Pracuji v oblasti procesu rozhodování, mentální přípravy a práce s psychikou od roku 1999 a v rolích trenéra, manažera, kouče, mentora i osobního průvodce pomáhám s procesem rozhodnutí jednotlivcům, ať už v tématech osobních, sportovních nebo firemních.

AKTUÁLNÍ REFERENCE 

Přiznám se, že jsem měla v začátku trochu obavy, jak nám to bude s Jirkou společně fungovat. Znala jsem ho pouze skrze jeho přednášky a sociální sítě.

Jsem ráda, že jsem našla odvahu a začala s Jirkou spolupracovat.

--

Brzy jsem si uvědomila, že to je právě to, co jsem potřebovala.  Je fajn mít mentora, který je k Vám férový, upřímný a nemaže Vám tzv. med kolem pusy.

V některých momentech života místo utěšování a chlácholení potřebujete rázně říci, jak se věci mají a hledat řešení. Ne se litovat a být naštvaná na celý svět.

--

Jirka je diplomat, profesionál a s lidmi to vážně umí .

Oceňuji i jeho snahu být Vám k dispozici, když se potřebujete poradit.

posledních týdnech řeším v profesním životě nelehké úkoly a často tápu, jak se správně rozhodnout a bojím se, že udělám chybu.

Konzultovat to můžete s rodinou, přáteli, ale ti Vám nikdy nedají opravdovou zpětnou vazbu bez emocí a možnosti řešení s tak zkušeným nadhledem, jako Váš mentor.

--
 Jirka je odborník na svém místě.

Situaci jsme spolu probrali, našli jasné řešení a mě to posunulo směrem vpřed.

Pokud Vy sami tápet nebo Vás čeká důležité rozhodnutí a potřebujete se s někým poradit, Jirku mohu jen doporučit." 

--

Barbora Langer, Retail Marketing manager Nike

 

Pokud tedy máte před sebou rozhodnutí, které odkládáte, nebo cítíte jeho výjimečnou důležitost, nechte se provést procesem rozhodování a dostaňte se efektivním i příjemným způsobem do stavu ROZHODNUTO, bez dalších vnitřních pochybností a nejistot.

"Stačí se rozhodnout!" a napsat mi a domluvit se.

Těším se, že Vám budu moci být užitečný.  

Jiří Kastner, mentor, coach a trenér, 00420 603828242


Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Blog

Psychoregenerace

24. 11. 2021
Regenerace je obecně definována jako proces, jehož cílem je vyrovnat a obnovit reverzibilní pokles funkčních schopností celku, nebo jednotlivých částí. Tuto definici můžeme použít na fyzické tělo, organismus, ale také na naši psychiku a v sociologické rovině i na firmy, týmy, skupiny a jednotlivce. Regenerace je také významnou prevencí poškození z přetížení. K poškození z důvodu nízké regenerace může dojít u svalů, kostí, srdce, mozku, ale také jednotlivých částí psychiky a nebo společenských, či rodinných vztahů. Regenerace je tedy především proces, který udržuje v plné funkčnosti a výkonnosti vše, co potřebujeme k našemu biologickém, pracovnímu, společenskému i rodinnému životu. Zanedbávaná regenerace je tedy hazardováním se zdravím, pracovním úspěchem i osobní a vztahovou spokojeností. Regenerace má za úkol nejen odstraňovat aktuální či kumulovanou únavu, ale velmi důležitou rolí regenerace je obnovení schopnosti vypořádat se úspěšně s novou zátěží a novými nároky. Regenerace je tedy velmi důležitou složkou našeho života, kterou dle mého názoru nelze vyřešit sledováním seriálů na gauči, procházkou lesem nebo jízdou na kole, jak většina lidí svou regeneraci prezentuje a zažívá.

Archiv blogu

Reference

ECONOMIA HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

ZUZANA HEJNOVÁ ATLETIKA

ROBERT ŠKALOUD TECH-LIT

Rychlý kontakt

Facebook
Twitter
In

Mgr. Jiří Kastner, MBA
+420 603 82 82 42


Klíčová slova mé práce

 • Mentální trénink
 • Psychologie výkonu a úspěchu
 • Vzorce úspěchu
 • Sport, Golf, Trenér
 • Business, Byznys
 • Management
 • Leaderment
 • Leadership

Vzorce úspěchu

 • Jaké hodnoty ovládají Váš život ?
 • Jakým hodnotám věříte?
 • Jaké hodnoty vytváříte a předáváte?
 • Jaké výsledky od sebe očekáváte?

© 2021, JIŘÍ KASTNER – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑